Costa Blanca

Costa Blanca

Costa Blanca to region turystyczny w Hiszpanii, obejmujący fragment wybrzeża Morza Śródziemnego, zlokalizowany we Wspólnocie Autonomicznej Walencji.

Oczywiście w Costa Blance zachwyca klimat. Okazuje się, że jest tutaj, aż 300 dni słonecznych w roku! Tylko 14 dni w roku to te, w których pojawia się deszcz (dla niedowiarków – kamera przy plaży w Benidorm). Nie da się ukryć, że ten region jest idealnym wyborem na wakacje. Prócz klimatu istotna jest także kuchnia. Na Costa Blanca zjemy przepyszną paellę czy tapas, czyli pyszne sardele nadziewane szpinakiem, szaszłyki z krewetek i pieczarek. Do tego podawane jest pyszne wino cava. Bardzo popularnym orzeźwiającym napojem w tamtych okolicach jest orszada- chłodzący napój na bazie migdałów, cukru i różanej wody kwiatowej.

Atrakcje Costa Blanca…

Co warto zobaczyć i gdzie wybrać się najpierw? Na początek w Costa Blanca warto odwiedzić Alteę. Jest to miasteczko, które może pochwalić się cudowną starówką i przepiękną nadmorską architekturą. W Altei znajduje się katedra Niepokolanej Maryi.

Warta odwiedzenia jest wioska Guadalest położona nad szmaragdowym jeziorem. W tym regionie mieszka tylko 200 mieszkańców! Z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić to miejsce dla samych widoków!

Benidorm to miasto ulokowane nad samym brzegiem morza. Mówi się, że wygląda jak Manhattan. Benidorm jest idealnym miejscem, dla tych, którzy nie utożsamiają wypoczynku ze zwiedzaniem starożytnych budowli, czy samego oglądania widoków. Benidorm to doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią się bawić i szaleć do samego rana. Owszem, można tu znaleźć atrakcje dla rodzin z dziećmi, acz bardziej na tych atrakcjach skorzystają imprezowicze.

W Costa Blanca znajdziemy słynnego Paco Torreblanca – cukiernika z wieloletnią tradycją. Jest on mistrzem w wyrabianiu doskonałych ciast, tortów i ciasteczek.

Costa Blanca słynie także ze Święta Maurów i Chrześcijan. W ramach Święta możemy odwiedzić najlepszy jarmark średniowieczny oraz zobaczyć jak płoną wielkie papierowe kukły.

Jeśli lubimy spokojny odpoczynek polegający na plażowaniu, spacerach, czy kontemplowaniu przyrody, to Costa Blanca jest miejscem idealnym. Spokój oferują nam małe prowincje i miasteczka znajdujące się poza głównymi szlakami. Damy się tak ponieść leniwej atmosferze i odpoczniemy tak, jak dawno o tym marzyliśmy.

Reply