Costa Brava

Costa Brava

Costa Brava to region turystyczny w północno-wschodniej Hiszpanii. Nazwy Costa Brava po raz pierwszy użył Ferran Agullo i Vidal- pisarz, dziennikarz i polityk, który tworzył artykuł poświęcony turystycznym walorom wybrzeża. Miało to miejsce w 1908 roku, choć nazwa Costa Brava przyjęła się tak naprawdę dopiero wiele lat później, bo w latach 60 XX wieku. Nastąpiło to dokładnie w czasie rozpowszechniania turystyki, w tym właśnie regionie.

Costa Brava może pochwalić się licznymi kurortami: Comarca Alt Emporda: Portbou, Colera, Roses, La Armentera i wiele innych, oraz Comarca Baix Emporda: Pals, Begur, Mont-ras, Calonge i inne. Większość z nich charakteryzuje się szmaragdowymi wysepkami, czy nadmorskimi skałami i urwiskami. Costa Brava to także miejscowość Blanes. A Blanes to długa piaszczysta plaża, malownicze miasteczko i centrum prawdziwej turystyki.

Co warto zobaczyć w Costa Brava?

Wakacje (sprawdź oferty na http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/hiszpania/costa-brava/) z pewnością będzie niezapomniana, bo Costa Brava oferuje liczne atrakcje, które szczególnie warto zobaczyć. Z pewnością nie sposób ominąć półwysep Cap de Creus. Na tym półwyspie znajduje się Park Narodowy. Prócz pięknych klifów, możemy nacieszyć oko zachowanymi miasteczkami i wioskami rybackimi. Spędzając wakacje na Costa Brava nie sposób zapomnieć o Barcelonie, jej zabytkach i atrakcjach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – perełki architektury, piękne plaże, bogate życie nocne, sklepy słynnych marek czy stadion dla miłośników piłki nożnej.

Wielbiciele sztuki nie powinni ominąć Cadaques – słynnego białego miasteczka, w którym bardzo chętnie przebywali tacy artyści jak Picasso, Dali, czy Bunuel. Na półwyspie Cap de Creus znajdziemy także przepiękną latarnię morską, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych widoków Hiszpanii. Półwysep Cap de Creus kryje także romańską bazylikę opactwo Sant Pere de Rodes. Zwiedzanie tej bazyliki trwa aż do 22 i kosztuje tylko 4 euro.

Figueres jest najważniejszym miastem tej części Katalonii i kolejną atrakcją Costy Bravy. W Figueres znajduje się muzeum stworzone pod dyktando surrealistycznego Salvadora Dali. W Figueres warto odwiedzić także stare miasto oraz miejscowość Castella d’Empuries słynącą z pięknych gotyckich portali. W pobliżu znajduje się także Muzeum Archeologiczne, do którego wstęp kosztuje 2,5 euro.

Nie sposób ominąć Pireneji Katalańskich. Najwyższym miejscem w tym okręgu jest góra Puigmal, która mierzy aż 3000 metrów n.p.m. W ich okolicy znajduje się pierwszy żeński klasztor – Monestir de Sant Joan de Les Abadesses.

Nie powinniśmy ominąć także Blanes, czyli nadmorskiego kurortu. Z czego słynie Blanes? Z Marimurtra Botanical Gardens, czyli pięknego ogrodu, położonego na zboczach klifów. W Marimurtra Botanical Gardens hoduje się i prezentuje aż 5000 gatunków roślin typowych dla basenu Morza Śródziemnego. Jeśli uwielbiamy takie atrakcje jak ogrody powinniśmy wybrać się do drugiego ogrodu na Casta Bravie, znajdującego się na przylądku Cap Roig, w pobliżu Palamos.

Reply