Costa Calida

Plaża na Costa Calida

Costa Calida to hiszpańskie wybrzeże, które kusi ilością magicznych miejsc, pięknych widoków, przejrzystością wody i słońcem, które rozpieszcza tu przebywających przez prawie pół roku. Plaże są w odcieniu złota, a wpatrując się w horyzont można dostrzec pustynny i górzysty krajobraz. Costa Calida, czyli inaczej „Gorące Wybrzeże” potrafi oczarować. Rosną tu niezwykłe opuncje, drzewa figowe oraz agawy, a liczne winnice dodatkowo dodają uroku temu miejscu.

Co warto zobaczyć i co robić będąc na Gorącym Wybrzeżu?

Costa Calida obfituje w naprawdę wiele miejsc, które warte są tego, by zatrzymać się tam na dłużej. Jednym z nich są okolice Mar Menor. To przepiękna laguna, którą oddziela od Morza Śródziemnego mierzeja La Manga, mająca aż 22 kilometry. Można tu uprawiać windsurfing oraz żeglarstwo, a także spróbować pływania na katamaranie, skuterów czy nart wodnych.

Gorące Wybrzeże posiada także wiele miejsc interesujących pod względem historycznym – ruiny z czasów rzymskich, gotycką katedrę w mieście Murcia czy fortyfikacje średniowieczne czekające w miejscowości Lorca.

Jeśli zaś chodzi o ośrodki wakacyjne warto zatrzymać się w La Manga, a dokładniej w Santiago de la Ribera, La Manga del Mar Menor czy Los Alcazares. Mnóstwo tu rajskich plaż, apartamentów i hoteli, a także idealnych zakątków do uprawiania sportów wodnych. Urocze jest także potowe miasteczko Aguilas czy rezerwat Cuatro Calas, pełen dzikich plaż.

Costa Calida – kiedy się wybrać?

Costa Colida znajduje się pod wpływem klimatu subtropikalnego, więc jest tutaj ciepło przez cały rok. Ze względu na ogromną popularność tego miejsca lepiej wybrać się tutaj poza sezonem – pogoda jest wtedy równie piękna i to bez względu na to, czy ktoś jest bardziej miłośnikiem plażowania, czy górskich wycieczek. Jeśli zaś ma się ochotę przede wszystkim na zwiedzanie to idealną porą na odwiedziny okaże się zima. Panuje tu wtedy spokój i jest przyjemna temperatura. Na turystów zaś czekają cudowne dzieła sztuki i interesująca architektura.

Reply