Costa de la Luz

Costa de la Luz

Costa de la Luz to region turystyczny, obejmujący wybrzeże atlantyckie od Gibraltaru aż po ujście Gwadiany.

Costa de la Luz – zachodnia perła wybrzeża Hiszpanii

Region ten cechuje się pięknymi plażami i słoneczną pogodą. Do tego jest to najbardziej wysunięta na zachód część hiszpańskiego wybrzeża. To właśnie stąd Krzysztof Kolumb wyruszył w swoją pierwszą wyprawę przez Atlantyk. Costa de la Luz to miejsce niekończących się gajów oliwnych, drzew pomarańczowych.

Idealnie poczują się tutaj osoby, które pragną się wyciszyć. Do tego Costa de la Luz pokochają wszyscy fani sportów wodnych. W końcu mają do dyspozycji potężny kawałek morza i ponad 250 km plaż.

Co warto tu zobaczyć? Costa de la Luz dzieli się na dwa bardzo ważne ośrodki Jerez oraz Huelvę. Jerez de la Frontera to miasteczko otoczone wzniesieniami winorośli. Jerez de la Frontera słynie z flamenco, jazdy konnej, a także z produkcji sherry. Okazuje się, że w Jerez de la Frontera szczególnie polecanym miejscem do odwiedzenia są piwnice sherry. Warto zobaczyć piwnicę zaprojektowaną przez Gustava Eiffela oraz beczki podpisane przez Churchilla.

Drugim ważnym ośrodkiem jest Huelva, czyli prowincja najdalej wysunięta na zachód w Hiszpanii. Wybrzeże w Huelva to szereg atrakcji i idealne warunki do uprawiania wind- i kitesurfingu.

Reply