Costa de Valencia

Wybrzeże Costa de Valencia

Każdego roku miliony turystów z całego świata spędzają urlop w Hiszpanii, szczególnie w okresie letnim. Podróżni przede wszystkim wybierają nadmorskie kurorty jako cel swojej podróży, Hiszpania ma bowiem bardzo długą linię brzegową. Jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych kraju jest wybrzeże Costa de Valencia. Który z tamtejszych kurortów warto wybrać na wakacje?

Costa de Valencia – największe atrakcje wybrzeża

Walencja to stolica regionu oraz jego największy ośrodek turystyczny. Poza miejskimi plażami Walencja oferuje podróżnym wspaniałe zabytki architektoniczne do zwiedzania. Tamtejsza katedra stanowi ciekawy przykład połączenia architektury gotyckiej ze sztuką katalońską. Warto odwiedzić również zamek Torres de Serranos, który jest książkowym przykładem średniowiecznej twierdzy. W tym dużym mieście mieści się wiele lokali gastronomicznych oraz pubów,  w których zabawa trwa do białego rana. Dlatego Walencja chętnie odwiedzana jest przez amatorów nocnego życia.

Na nieco spokojniejsze wczasy warto udać się do tego niewielkiego kurortu Sagunto, w północnej części regionu. Tamtejsze plaże są bardzo dobrze przystosowane dla turystów, w ich obrębie wypożyczymy wygodny leżak, zjemy dobry obiad czy nawet napijemy się drinka. Na wieczorny spacer warto wybrać się do starej części miasta. Zobaczymy na niej liczne obiekty sakralne, pozostałości średniowiecznych murów obronnych, malownicze domki, usytuowane wzdłuż brukowanych ulic.

Malowniczy kurort Cullera znany jest z szerokich, czystych plaż oraz ciekawych zabytków. Wizytówką miasta jest utrzymany w romańskim stylu zamek, wybudowany w XI wieku. Jego monumentalna fasada robi ogromne wrażenie, jednak warto zajrzeć również do wnętrza budowli, gdzie zgromadzono kolekcję historycznych eksponatów. Będąc w Cullerze koniecznie trzeba odwiedzić tamtejszy park wodny. W nowoczesnym Aquapolis znajdziemy mnóstwo atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych turystów. Większość zjeżdżalni mieści się na zewnątrz, na terenie obiektu znajdziemy również restaurację serwującą lokalne potrawy.

Reply