Costa del Sol

Costa del Sol

Costa del Sol to rejon turystyczny w Andaluzji, który obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie, pomiędzy Glbraltarem a przylądkiem Cabo de Gata.

Na Costa del Sol zwiedzać można bez końca

Gdzie najpierw wybrać się planując wycieczkę w tym rejonie? Ciekawych miejscowości na Costa del Sol jest dość wiele; Malaga, Torremolinos, Benalmadena, jednak sporo osób odwiedza Costa de Sol dla Fuengiroli, czyli malowniczego miasteczka słynącego z kwiatów i egzotycznej roślinności. Prócz roślinności Fuengirola może pochwalić się zabytkami z czasów starożytności. Będzie to idealne miejsce do odwiedzenia zarówno dla pasjonatów architektury, jak i roślinności.

Na Costa de Sol możemy także uprawiać wiele aktywności. Z pewnością zachwyceni będą wszyscy wielbiciele plażowania, ale i sportów wodnych. Na Costa de Sol możemy uprawiać żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie, wspinaczkę, siatkówkę plażową, trekking, i kolarstwo górskie.

Co warto zobaczyć jeszcze na tym hiszpańskim wybrzeżu? Na Costa del Sol ciekawą atrakcją (nie tylko dla dzieci) może być odwiedzenie Sea Life, Parku Marina, Centrum Rozrywki Tivoli Park oraz Crocodile Zoo Park.

Reply