Costa Dorada

Wybrzeże Costa Dorada

Costa Dorada to region turystyczny (zobacz oferty domów wakacyjnych na https://www.belvilla.pl/domek-letniskowy-costa-dorada-hiszpania) w północno-wschodniej Hiszpanii rozciągający się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Costa Dorada to atrakcyjne na wakacje wybrzeże, które słynie z rozległych i piaszczystych plaż.

Atrakcje i rozrywki na Costa Dorada

Miejscowość Stiges słynie ze znanego kąpieliska oraz neogotyckiego Palau Mar i Cel, czyli Pałacu Morza i Nieba. Pałac ten słynie z kolekcji malarstwa i dzieł sztuki z całego świata.

W Costa Dorada znajduje się także wesołe miasteczko Port Aventura. Port Aventura to rodzinne wesołe miasteczko, które oferuje ponad 100 atrakcji, między innymi: Dragon Khan- największa kolejka górska w Europie, Stampida, Furius Baco, Hurakan Condor. Wstęp do parku to koszt 45 euro. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo.

To nie koniec atrakcji na tym hiszpańskim wybrzeżu. Na Costa Dorada znajduje się także Cambrills, który niegdyś był portem rybackim, a obecnie jest jednym z najważniejszych kurortów Złotego Wybrzeża. Został przekształcony z portu rybackiego na specjalne potrzeby turystyki. Oczywiście posiada on bardzo długą plażę i piękne małe łódki zwane flotylla bous, które wyróżniają się zamontowanymi dużymi lampami, zapalanymi podczas nocnych połowów.

Reply