Costa Tropical

Calahonda na Costa Tropical

Bajkowe wybrzeże Costa Tropical, położone na południu Hiszpanii, w prowincji Granada, cieszy się uznaniem przede wszystkim wśród osób spragnionych chwili spokoju oraz miłośników bogatej hiszpańskiej kultury przesyconej mauretańskimi wpływami. Liczne zabytki i atrakcje, długie bajkowe plaże oraz przejrzysta i ciepła woda stwarzają idealne warunki do wypoczynku.

Magiczne wczasy na Costa Tropical – klimat, atrakcje i zabytki wybrzeża

Malownicze Costa Tropical znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a średnia roczna temperatura na wybrzeżu wynosi 20 stopni Celsjusza. Jego nazwa związana jest z rosnącymi tutaj tropikalnymi owocami: mango, papają, bananami i awokado. Zielona roślinność, góry oraz błękit morza tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz, dzięki któremu można się oderwać od codzienności i przenieść w świat z innego wymiaru. Miłośnicy zażywania słonecznych kąpieli znajdą tu ponad sto szerokich, ciągnących się kilometrami plaż o jasnym miękkim piasku. Osoby spragnione chwili spokoju z dala od tłumów mogą również wypocząć na plażach zlokalizowanych w kameralnych i pełnych uroku zatoczkach.

Na wybrzeżu jest też co zwiedzić. Obowiązkowym punktem wycieczki po Costa Tropical jest wizyta we wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksie pałacowym La Alhambra i el Generalife, który powstał na przestrzeni lat 1232-1273 i pełnił rolę ostatniej mauretańskiej twierdzy w Hiszpanii. Jego nazwa w języku arabskim oznacza „czerwona wieża”. Ogromny kompleks składa się m.in. z kilku dziedzińców, pałacu oraz letniej rezydencji z ogrodami. Spacerując ulicami Granady, warto również udać się do dzielnicy arabskiej Albacín, która podobnie jak Alhambra uzyskała wpis na listę UNESCO. Na uwagę w mieście zasługuje ponadto inne atrakcje, takie jak; przepiękny uniwersytet założony w 1531 r. przez Karola V oraz gotycko-renesansowa katedra Santa María de la Encarnación. Costa Tropical słynie także z potężnej fortecy San Migiel w miejscowości Almuñecar. Wśród popularnych kurortów turystycznych na wybrzeżu znajdują się m.in.: Castel de Farro (z warownym zamkiem z czasów mauretańskich), La Rabita, Nerja, Motril oraz Salobreña.

Costa Tropical – ucieczka od rzeczywistości  

Słoneczna pogoda niemal przez cały rok, długie piaszczyste plaże oraz ciepła woda przyciągają na Costa Tropical turystów spragnionych relaksu wśród egzotyki i niezwykłego krajobrazu. Liczne pozostałości po okresie mauretańskim pozwolą zaś miłośnikom historii zbliżyć się do bogatej kultury południa Hiszpanii.

Reply