Costa Verde

Wybrzeże Costa Verde

Słońce, piękno, relaks i wspaniałe jedzenie – tym niewątpliwie przyciąga Hiszpania, a zwłaszcza Zielone Wybrzeże, czyli Costa Verde. Co jest jego dodatkowym atutem to fakt, że jest jednym z miejsc, które zostały najmniej zmienione przez człowieka w całym kraju. Można więc liczyć na dziewicze miejsca i naturę, która woła. Wybrzeże to można odnaleźć w Asturii, a jego długość rozciąga się na prawie 350 kilometrów.

Czym zachwyca hiszpańskie Zielone Wybrzeże?

Na Costa Verde panuje subtropikalny klimat typu oceanicznego, a ukształtowanie terenu sprawia, że można zachwycić się tym miejscem. Ciepłe lata i łagodne zimy zapraszają tu miłośników natury o każdej porze roku, a piaszczyste plaże, wysokie klify czy majestatyczne góry sprawiają, że można się w tym miejscu zakochać. Poza tym to właśnie tu czekają ogromne wieloryby i radosne delfiny, które można podziwiać wypływając na wody Zatoki Biskajskiej oraz Oceanu Atlantyckiego.

Atrakcje niezwykłych miast…

Będąc na wakacjach na Costa Verde koniecznie trzeba zobaczyć starówkę Cimadevilla znajdującą się w największym mieście Asturii, czyli Gijon, czy odpocząć na wielu plażach, które czekają w okolicy. Niezwykle romantyczna jest stolica tego rejonu, czyli Oviedo. Tutaj także zachwyca starówka, która posiada wiele wąskich uliczek oraz średniowieczną zabudowę. Poza tym urokliwe pałacyki, kościoły czy parki sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić.

W rejonie Zielone Wybrzeża można znaleźć także liczne miasteczka portowe pełne skarbów. To między innymi Fiqueras, Tapia de Casariego, czy Castropol. Każde z nich ma swój unikalny charakter i atmosferę, która sprzyja temu, by zapomnieć o wszystkich troskach.

Costa Verde to wybrzeże pełne atrakcji. Można tu spróbować słynnego cydru, czy też delektować się serami, bowiem właśnie tutaj produkuje się ich największe ilości w całej Hiszpanii. Poza tym zachwyca tutejsza przyroda i rajskie plaże. Ta część kraju to prawdziwa perełka, pełna niespodzianek i miejsc zapierających dech w piersiach.

Reply