Rias Baixas

Wybrzeże Rias Baixas

Rias Baixas to miejsce, które dla większości Polaków nie jest zbyt znane. Tymczasem ta przepiękna lokalizacja to prawdziwe królestwo piaszczystych plaż, niesamowitych ze względów historycznych miejsc a także wielu różnorakich punktów gastronomicznych.

Wybrzeże Rias Baixas – nieznane piękno Hiszpanii

Wybrzeże Rias Baixas położone jest niedaleko Vigo, w centralnej części Galicji – jednego z regionów Hiszpanii. Rias Baixas jest wybrzeżem atlantyckim o bardzo zróżnicowanej linii brzegowej, Dzięki temu wszyscy miłośnicy sportów wodnych z pewnością zakochają się w tej lokalizacji.

Tutejsze gleby są bardzo żyzne. Nie brak tu plantacji owoców cytrusowych i winorośli (produkuje się tu znane na całym świecie wino – Albarino). Sąsiedztwo oceanu sprawia, że w okolicy znajduje się mnóstwo różnych jezior, rzek i innych, malowniczych zbiorników wodnych. Jeśli planujemy wyjazd letni, musimy liczyć się z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Uczucie gorąca minimalizuje jednak duża wilgotność powietrza, która sprawia, że wypoczynek tutaj należy do niezwykle przyjemnych. Nawiasem mówiąc, trudno jest znaleźć podobne wybrzeże Hiszpanii.

Poza pobliskim Vigo (ogromnym miastem portowym), warto zwiedzić również Pontevedrę – stosunkowo niewielkie miasteczko, w którym znajdziemy piękne, malownicze uliczki, mnóstwo punktów gastronomicznych, dyskotek itd.

Wybrzeże Rias Baixas to doskonałe miejsce na wspólną, romantyczną wyprawę we dwoje, wypad z paczką przyjaciół czy też… miesiąc miodowy.

Reply